таг: повредени

Силно невреме во Индонезија: 11 лица загинаа во свлечиште, 18 се...

0
Единаесет лица загинаа, а 18 се повредени во невремето и обилните дождови што ја зафатија западна Индонезија. – Прво...

Во протестите во Вашингтон повредени повеќе полицајци

0
Повеќе полицајци се повредени, а најмалку еден е пренесен во болницата, јави Си-Ен-Ен. Дел од американските медиуми јавија дека една жена е...

ФОТО I Свлечиште во Норвешка: Десет лица се повредени, 26 се...

0
Десет лица се повредени, од кои едно е во критична состојба, додека 26 се водат како исчезнати откако свлечиште во јужниот дел...

ВИДЕО I Експлозија во центарот на Балтимор: Повредени 23 лица, девет...

0
Најмалку 23 лица се повредени од кои девет се наоѓаат во критична состојба по делумното уривање на покрив и експлозија во центарот...

Протест во Киев: Повредени 40 полицајци

0
Околу 40 полицајци се повредени во судир со учесниците на денешниот протест на претприемачи во Киев, кои се обидоа да постават камп...

На денешниот протест во Киев повредени 40 полицајци

0
Околу 40 полицајци се повредени во судир со учесниците на денешниот протест на претприемачи во Киев, кои се обидоа да постават камп со...