fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: повод

Бугарската Влада се огради од изјавите на Џамбаски дека „Македонија е...

0
По повод нотата добиена од амбасадата на Република Северна Македонија во Софија, во врска со предизборно видео...

ФОТО | Весна Петрушевска: „Секоја година некој театарски работник ќе напише...

0
По повод Светскиот ден на театарот нашата позната актерка Весна Петрушевска се огласи на својот инстаграм – профил. – Денес...

Двојно повеќе среќа во Нептун! Од 18-22 март голема акција со...

0
По повод Светскиот ден на среќата 20-ти март Нептун организира голема акција во која на потрошувачите им нуди најголеми заштеди и двојно повеќе...

Свечената комеморација за градоначалникот на Загреб ќе се одржи во вторник,...

0
Свечената комеморација по повод смртта на градоначалникот на градот Загреб Милан Бандиќ, ќе се одржи во вторник, во Хрватскиот народен театар, Трг Република...

Градоначалник порача: Снаоѓајте се како можете- само силните ќе преживеат, слабите...

0
По повод прекинот во снабдување струја и вода поради рекордните снежни врнежи и ниски температири во Тексас, градоначалникот на Колорадо сити се обратил...

Бајден по повод ослободувањето на Трамп: Демократијата е кревка

0
По повод одлуката на Сенатот да го ослободи поранешниот американски претседател Доналд Трамп од одговорност за поттикнување...

„Вијести“: Силни полициски сили го обезбедуваат црногорскиот Парламент, повторно протест на...

0
По повод протестот на таканаречените „патриотски сили“ вечерва црногорската полиција презеде засилени активности на обезбедување на парламентот и овозможување на...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави