fbpx

таг: повлече

Флорентино Перез се повлекува од кормилото на Реал Мадрид

0
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ќе се повлече од оваа функција во 2025 година, објави новинарот Сири Лопез, а пренесоа и други...

По повеќе од еден век „Њујорк тајмс“ остана без известувачи од...

0
„Њујорк тајмс“ ги повлече своите дописници од Русија и првпат по повеќе од еден век...

Директорот на Ајакс им испраќал непримерни пораки на колешки, си замина...

0
Марк Овермарс се повлече од функцијата спортски директор на Ајакс. Причина за раскинувањето на договорот со 48-годишниот менаџер е низата непримерни пораки кои...

Алонсо се кае што не се повлече од Формула 1 пред...

0
Возачот на Алпин, Фернандо Алонсо, жали што не се повлече од Формула 1 пред 2018 година. – Дали се каам за нешто?...

Ема Радукану нема да настапи во Москва

0
Британската тенисерка, победничка на УС Опен. Ема Радукану, се повлече од Кремљ Купот, кој наредната недела започнува во Москва. Радукану беше елиминира уште...

Тони Надал со „низок удар“ кон Ѓоковиќ: Не знам дали измислува...

0
Новак Ѓоковиќ во последен момент поради повреда се повлече од настап на турнирот во Индијан Велс. Како и секоја друга постапка на...

„Лејкерси“ ја повлекуваат „16-ката“ на Гасол

0
Лос Анџелес лејкерс планира да го повлече дресот со бројот 16, кој го носеше легендарниот шпански кошаркар Пау Гасол. Шпанецот вчера соопшти...

„Лејкерси“ ја повлекуваат „16-та“ на Гасол

0
Лос Анџелес лејкерс планира да го повлече дресот со бројот 16, кој го носеше легендарниот шпански кошаркар Пау Гасол. Шпанецот вчера соопшти дека...

Норвешка ја повлече од употреба вакцината на Астра Зенека

0
Норвешка официјално ја повлече од употреба вакцината на Астра Зенека против Ковид-19, објави ДПА. Премиерката на државата Ерна Солберг изјави дека одлуката...

По дуелот на тренингот Фалкао заврши во болница (ФОТО)

0
Радамел Фалкао повлече „дебел“ крај на тренингот во Галатасарај. Имено, Фалкао на тренинг се судри...