таг: повици

Зголемен број повици кон Итна помош во Куманово и Липково

0
Зголемен е бројот на повици за итни случаи во здравствените домови на Куманово и Липково изминатата недела, информираа денеска дежурните лекари. Екипите на...

Фидановски: Антиалбанските повици мора да бидат строго осудени

0
Последните антиалбански повици на група навивачи, според политикологот Кристијан Фидановски, гостин во емисијата „200“, во Алсат јасно...

За неколку часа 30 интервенции на Брзата помош, граѓаните да ги...

0
Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните...

Итната помош има по стотина интервенции дневно поради жешкото време

0
Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите интервенираат дневно кај стотина случаи. Дневно има и...