таг: повика

СЗО: Многумина мислат дека најлошото е минато, ама не е така

0
Светската здравствена организација (СЗО) денеска ги повика сите земја да не ги гаснат надежите што ги донесе...

ЕУ ја повика Кина да ја укине забраната за емитување на...

0
Европска Унија денеска ја повика Кина да ја укине забраната за емитување на програмата на британската телевизија Би-Би-Си Ворлд њуз (BBC World News)....

Русија издаде потерница за најблискиот соработник на Алексеј Навални

0
Соработникот на Навални ги повика граѓаните на Русија на 14 февруари, на Денот на вљубените, да се соберат пред своите куќи, да запалат...

Тони Блер: Ковид пасошите се неизбежни, Г-7 да го направи првиот...

0
Поранешниот британски премиер, Тони Блер, ја повика британската влада да биде лидер во креирање на документ за идентификација...

Папата повика сите да го потпишат Договорот за забрана на нуклеарно...

0
Pапата Франциск ги повика сите држави да му се приклучат на договорот на Обединетите нации за забрана...

Ким Џонг-ун повика на зголемување на воената моќ на Северна Кореја

0
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун повика на зголемена воена моќ и поголема можност за спречување на нуклеарната војна, јави државната агенција КЦНА на крајот...

Ким: САД е нашиот најголем непријател и главна пречка за иновативниот...

0
 Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун повика на развој на понапредно нуклеарно оружје и рече дека САД се „наш најголем непријател”, јавија денеска државните...

Бајден: Упадот во Конгресот не е протест, тоа е бунт

0
Тој го повика Трамп да се појави и да побара „оваа опсада да запре“. Откако приврзаниците на Доналд Трамп упаднаа...

Папата Франциск: Да го преодолееме конзуматорството и да славиме поискрено!

0
Папата Франциск повика на спокојство. Тој потврди дека Божиќ оваа година ќе биде чествуван со ограничувања и непријатности, но додаде дека ова...