таг: повеќе

Во САД за првпат регистрирани над 300.000 новозаразени за 24 часа

0
САД за првпат регистрирале повеќе од 300.000 нови инфекции со новиот коронавирус. Според секојдневниот ажуриран преглед на „Ковид Трекинг Проџект“, новите случаи...

Осум лица загинаа во поплави во Малезија, евакуирани речиси 50.000 луѓе

0
Повеќе од 48.000 луѓе се евакуирани поради поплави предизвикани од монсунските дождови во шест сојузни држави на Малезија, а осум лица загинаа. ...

ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО МАЛЕЗИЈА: Евакуирани речиси 50.000 лица, осуммина загинаа

0
Повеќе од 48.000 луѓе се евакуирани поради поплави предизвикани од монсунските дождови во шест сојузни држави на Малезија, а осум лица загинаа....

Во протестите во Вашингтон повредени повеќе полицајци

0
Повеќе полицајци се повредени, а најмалку еден е пренесен во болницата, јави Си-Ен-Ен. Дел од американските медиуми јавија дека една жена е...

Заев: 2021 ќе биде година на економско заздравување од Ковид-19

0
Тој смета дека колку повеќе вложуваме во луѓето, толку повисоко ќе котира економијата, а 2021 година, според него, е година на рестарт. За...

Повеќе од две третини од вакцините во САД се уште не...

0
Повеќе од две третини од вакцините дистрибуирани во САД се уште не се употребени, соопштија здравствените власти. Гувернерите на сојузните...

ВИДЕО I Растурена илегална новогодишна забава во Бретања: Пет лица уапсени,...

0
Пет лица се уапсени, а повеќе од 1.000 се парично казнети за собир на илегална новогодишна забава во Франција, соопштија локалните власти....

Двајца пријатели создале кожа од кактус што успешно може да ја...

0
Двајца пријатели повеќе од две години работеле напорно за да произведат кожа од кактус што може да ја замени кожата од животинско...

Кина ќе изгради повеќе од 600.000 базни станици за 5Г

0
Кина ќе изгради повеќе од 600.000 базни станици во 2021 година, соопшти кинеското Министерство за индустрија и информатичка технологија. – Кинеското Министерство...

Претседателски и парламентарни избори во Нигер

0
Повеќе од 7,4 милиони граѓани на Нигер со право на глас денеска треба да одлучат за еден од 30 претседателски кандидати, а ќе...