таг: победи

Швајцарија победи на изборот за песна на Евровизија по контроверзното големо...

0
Швајцарија победи на 68-от избор за песна на Евровизија, ставајќи крај на густата и на моменти бурна конкуренција засенета од спорот околу вклучувањето...

Швајцарија победи на Евровизија

0
Швајцарија победи на Евровизија. Швајцарија ја претставува Немо со песната „The Code“. Тој се декларира како родово неутрална...

Турската опозиција победи во Истанбул и Анкара

0
Републиканската народна партија (ЦХП), главната опозициска партија во Турција, победи во Истанбул и Анкара. Со отворени над 90 отсто од гласачките...

Избори во Републиканската партија: Прв пораз на Трамп, Хејли победи во...

0
Кандидатката за претседателка номинирана од Републиканската партија Ники Хејли победи на партиските прелиминарни избори во сојузната држава Вашингтон, забележувајќи ја првата победа во...

Демократ победи во Њујорк

0
Демократот Том Суози победи на изборите за третата конгресна област во Њујорк, со што освои место во Претставничкиот дом на САД, откако републиканецот...

Убедлива победа на Бајден во Јужна Каролина на изборите за номинација...

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден лесно победи на изборите за претседателска номинација на Демократската партија во Јужна Каролина, победувајќи ги другите демократски кандидати, освојувајќи...

Трамп победи на изборите за претседателски кандидидат од републиканците во Ајова

0
Поранешниот претседател Доналд Трамп победи на прелиминарните избори за претседателски кандидат од републиканците што синоќа се одржаа во Ајова. И...

Макрон: Не можеме да дозволиме Русија да победи

0
Западот не може да дозволи Русија да победи во Украина и поддршката за Киев мора да продолжи, изјави синоќа францускиот претседател Емануел Макрон,...

РСЕ: Доаѓањето на Лавров во Скопје би ѝ донело двојна победа...

0
Се очекува Русија да оствари две важни дипломатски победи на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје, се вели во анализата на...

ВИДЕО/ Втор пораз за Реал, Јувентус славеше со 3-1

0
Јувентус со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателски меч во САД, тоа е втор...