fbpx

таг: побара

Столтенберг побара од членките на Алијансата да достават повеќе оружје во...

0
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг побара од членките на Алијансата да достават повеќе оружје...

Смртните казни во Алабама прекинати по три неуспешни егзекуции

0
Гувернерката на Алабама Кеј Ајви денеска побара привремен мораториум на егзекуциите во американската држава и...

Мајката на Илон Маск ги замоли луѓето „да престанат да бидат...

0
МАЈКАТА на Илон Маск побара од хејтерите да „престанат да бидат злобни“ кон нејзиниот син. Меј Маск (74) застана во одбрана на својот...

Хаити бара меѓународни сили поради проблемот со насилството

0
Владата на Хаити одлучи да побара помош од меѓународните трупи откако банди и демонстранти ја парализираа државата. Премиерот на Хаити,...

Русија побара итен состанок на Советот за безбедност на ОН за...

0
Русија побара итен состанок на Советот за безбедност на ОН во врска со нуклеарната централа...

Обвинителот бара повеќе од осум години затвор за Шакира

0
Шпанскиот обвинител побара повеќе од осум години затвор за колумбиската суперѕвезда Шакира и парична казна од повеќе од 23 милиони евра, поточно 23,51...

Роналдо сам ќе си плати отштета и ќе замине од „Олд...

0
Кристијано Роналдо побара трансфер. Веќе нема дилема, тој сака да си замине една година пред истекот на...

Украина бара повеќе оружје, Русија се закани со ширење на војната

0
краинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска побара повеќе оружје и дополнителни санкции за...

Британската влада ќе побара гласање за сопствена доверба

0
Британската влада денеска во парламентот ќе побара гласање за сопствена доверба, откако жестоко...

Oпасност од напади, Израел бара од своите граѓани да ја напуштат...

0
Израел побара од своите граѓани кои се во Турција веднаш да ја напуштат земјата, поради најавените напади врз Израелци, јавуваат агенциите....