таг: плати

Гугл ќе му плати 100 милиони долари на „Њујорк Тајмс“ за...

0
реклама Google ќе му плати на угледниот американски дневен весник „Њујорк Тајмс“ околу 100...

Првомајски протести на работниците во регионот и во светот

0
Протести и во Косово. Работниците од приватниот сектор бараат повисоки плати и еднаков третман. Демонстрантите најавија дека ќе ја напуштат земјата...

ФФМ казнет со 10.000 евра за свиркањето на бугарската химна

0
Фудбалската федерација на Македонија ќе треба да плати 10.000 евра парична казна за свиркањето на бугарската химна...

Национален штрајк во Франција поради инфлацијата, синдикатите бараат повисоки плати

0
Француските синдикати започнаа национален штрајк барајќи повисоки плати во услови на децениски висока инфлација, а за претседателот Емануел Макрон тоа е...

Осуден еден од најголемите теоретичари на заговори во САД, мора да...

0
Теоретичарот на заговори Алекс Џонс мора да плати отштета од 965 милиони долари затоа што лажел дека масовното пукање во основното...

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА листа

0
Фудбалската репрезентација на Македонија не ги плати скапо поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нациите...

Рекорден пад на реалните плати во Велика Британија

0
Реалните плати на работниците во Велика Британија забележаа пад во тримесечниот период, заклучно со јуни,...

Твитер се согласи да плати 150 милиони долари поради проблем со...

0
Твитер се согласил да плати казна од 150 милиони долари, да реши тужба, поврзана со заштита на личните податоци, соопшти американското Министерство за...

Феран Торес се сели во Барселона

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона се согласи да му плати на Манчестер Сити 55 милиони евра за услугите на фудбалерот од нападот на оваа...

Фејсбук ќе плати 14 милиони долари поради дискриминација

0
Фејсбук се согласи да плати 14,24 милиони долари за да го запре гонењето на американските...