таг: плати

Европскиот суд на правдата ја казни Унгарија со 200 милиони евра...

0
Европскиот суд на правдата и нареди на Унгарија да плати казна од 200 милиони евра и уште еден милион евра дневно доцнење поради...

Вработените во Геријатрија се пожалија на катастрофални услови за работа, бараат...

0
Повисоки плати, бенефициран стаж, инфективен додаток за сите без разлика кој на кое работно место е, промена на колективни договори, побараа денеска здравствените...

Судот во Њујорк одлучи: Трамп мора да плати 355 милиони долари

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп мора да плати 354,9 милиони долари казна за фалсификување на вредноста на неговиот имот со цел да добие...

Недоличното однесување на Трамп го чини 83,3 милиони долари

0
Поротата во Њујорк соопшти дека Доналд Трамп мора да плати 83,3 милиони долари на Е Џин Керол, писателка за која беше откриено дека...

Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“

0
Според првичните информации од Шпанија, Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“. Дефанзивецот Едер...

Гугл ќе му плати 100 милиони долари на „Њујорк Тајмс“ за...

0
реклама Google ќе му плати на угледниот американски дневен весник „Њујорк Тајмс“ околу 100...

Првомајски протести на работниците во регионот и во светот

0
Протести и во Косово. Работниците од приватниот сектор бараат повисоки плати и еднаков третман. Демонстрантите најавија дека ќе ја напуштат земјата...

ФФМ казнет со 10.000 евра за свиркањето на бугарската химна

0
Фудбалската федерација на Македонија ќе треба да плати 10.000 евра парична казна за свиркањето на бугарската химна...

Национален штрајк во Франција поради инфлацијата, синдикатите бараат повисоки плати

0
Француските синдикати започнаа национален штрајк барајќи повисоки плати во услови на децениски висока инфлација, а за претседателот Емануел Макрон тоа е...

Осуден еден од најголемите теоретичари на заговори во САД, мора да...

0
Теоретичарот на заговори Алекс Џонс мора да плати отштета од 965 милиони долари затоа што лажел дека масовното пукање во основното...