таг: планирани

Македонските ракометари убедливи против Кувајт во првиот пријателски меч

0
Македонските ракометари го одиграа првиот од четирите планирани пријателски натпревари во подготовките за Европското првенство. Денеска беше совладан составот на Кувајт со 31-21....