таг: пијат

Загрижувачки е бројот на постари деца кои редовно пијат енергетски пијалоци

0
Оние кои пијат многу енергетски пијалоци, може да добијат главоболки и проблеми со спиењето, предупредуваат авторите на извештајот на BMJ Open....

Виц на денот: Пијаници

0
Трпе и Цветко пијат долго во некој бар. По некое време Цветко се превртува од столчето, паѓа на земја и заспива.Барменот и...