fbpx
6 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: Пиењето

Јапонски истражувачи тврдат дека овој чај ги „топи“ мастите додека спиете

0
Јапонските истражувачи откриле дека пиењето само две чаши традиционален кинески чај улонг секој ден ги забрзува процесите на согорување на маснотиите во...

Пиењето алкохол на студено време може да има лоши последици по...

0
Пиењето алкохол во зима делува како да ве стоплува, всушност ова не е баш така – пиењето алкохол на ладно време може да...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81 %
1kmh
75 %
пон
8 °
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °

Последни објави