таг: Пиењето

Една до две шолји кафе дневно значи помал ризик од срцеви...

0
Пиењето една до две шолји кафе дневно е поврзано со помал ризик од срцеви заболувања и срцева слабост. Пиењето кафе е омилен...

Кои се седумте знаци на синдромот на празнично срце?

0
Пиењето за време на празниците може да има многу посериозни последици од мамурлакот. Експертите велат дека прекумерното пиење може да предизвика синдром на...

Еспресото можно делотворно оружје против Алцхајмерова болест

0
Пиењето кафе eспресо би можело да има значајно влијание врз спречувањето на Алцхајмерова болест, посочува ново истражување на Универзитетот на Верона, Италија. ...

Ова се случува со нашето тело кога пиеме ладна вода

0
НЕКОИ луѓе веруваат дека пиењето ладна вода е всушност многу лоша навика која долгорочно може да му наштети на вашето здравје. Ова верување...

Нутриционистка го разбила митот за пиење вода со лимон наутро: Еве...

0
Пиењето вода со лимон во утринските часови стана ритуал за многу луѓе што сакаат да ослабат и да си подобрат здравјето. Иако нема...

Каков алкохол смеете да консумирате кога сте на диета?

0
Веројатно веќе знаете дека пиењето алкохол додава калории на вашиот план на исхрана, но на некои пијалаци...

Кафето пред тренинг го топи салото! Научниците открија како кофеинот влијае...

0
Ново истражување сугерира дека пиењето кафе пред тренинг може да помогне во согорувањето на маснотиите. Пиењето силно кафе пред вежбање помага во...

Јапонски истражувачи тврдат дека овој чај ги „топи“ мастите додека спиете

0
Јапонските истражувачи откриле дека пиењето само две чаши традиционален кинески чај улонг секој ден ги забрзува процесите на согорување на маснотиите во...

Пиењето алкохол на студено време може да има лоши последици по...

0
Пиењето алкохол во зима делува како да ве стоплува, всушност ова не е баш така – пиењето алкохол на ладно време може да...