таг: пејач

Неговиот хит го пееме веќе 18 години – како изгледа денеска...

0
Грчкиот пејач Сакис Рувас ја „запали“ Европа со песната „Shake It“, со која ја претставуваше својата земја на Евровизија во 2004 година во...

Стинг ги продаде правата за целата своја музика на „Јуниверзал“

0
 Британскиот пејач и текстописец Стинг го продаде целиот свој музички каталог на „Јуниверзал мјузик паблишинг груп“, се соопштува на интернет-страницата на компанијата. ...

Почина познатиот пејач Аки Рахимовски

0
Познатиот пејач Аки Рахимовски, почина денеска на 67-годишна возраст. Оваа тажна вест ја објавија и од неговата група „Парни валјак“. ...

Со помош на липосукциска исхрана: Ѕвездата на „Гранд“, Исак Шабановиќ, за...

0
Младиот пејач Исак Шабановиќ преку ноќ стана ѕвезда откако го покажа својот неверојатен вокал и харизма во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“....

Зејн Малик апелираше во врска со конфликтот во Газа: Ослободете ја...

0
Британскиот пејач Зејн Малик на својот инстаграм – профил реагираше по израелскиот напад врз опколената Газа, придружувајќи им се на другите славни...

Хари Стајлс го освои црвенот тепих на Британските музички награди во...

0
Британскиот пејач Хари Стајлс го привлече вниманието на доделувањеото на Британските музички награди со својата интересна модна комбинација. Пејачот Хари...

ВИДЕО: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу со извонредна изведба на македонската...

0
Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу едноставно не престанува да ја воодушевува македонската јавност со своите извонредни изведби на македонски песни. ...

ВИДЕО: Зад големиот хит на Тоше Проески се крие морничава вистина:...

0
Македонскиот „славеј“, трагично загинатиот пејач Тоше Проески, секогаш ќе остане запаметен и како извонреден пејач, и како голем хуманитарец и човек со...

Борба за милионите: Вонбрачните синови на Тозовац во трка за неговите...

0
Пријателите на неодамна починатиот пејач велат дека очекуваат неговите вонбрачни синови што живеат во странство, да се појават и да бараат дел...

Зафир Хаџиманов денеска беше погребан во Алејата на заслужните граѓани во...

0
Познатиот пејач, композитор, актер и поет Зафир Хаџиманов ја загуби битката со коронавирусот на 27 март, а денес беше испратен на своето...