fbpx

таг: петтата

Александер Омот Килде победи во Венген

0
Александер Омот Килде ја забележа петтата победа оваа сезона во Светскиот куп. Норвежанецот победи на трката во спуст, која се возеше на легендарната...

5Г мрежата – нуди големи придобивки и не е закана по...

0
„Пет Г“ или петтата генерација на мобилна мрежа не е опасна по никого. Со неа придобивките се големи во делот на напредната технологија,...