fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: петок

Белгија прогласи нов „локдаун“: Овие мерки ќе важат до 25-ти април

0
Од петок до 25-ти април Белгија повторно се затвора за да спречи трет бран од Ковид-19. Сите епидемиолошки индикатори се...

Бајден со челниците на Г-7, највисоко на агендата: пандемијата, економијата и...

0
Американскиот претседател eо Бајден во петок ќе го одржи својот прв виртуелен состанок со другите лидери на...

Норвешка се затвора од петок: Влез во земјата ќе биде невозможен,...

0
Властите во Норвешка од петок ќе ги затворат границите за сите патници чие патување не е неопходно, изјави денеска премиерката Ерна Солберг. ...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави