fbpx

таг: Персоналот

САД го преместуваат персоналот на амбасадата од Украина во Полска

0
Персоналот на американската амбасада во Лавов е преместен во Полска поради загриженоста за безбедноста, откако...

По САД и Британија го повлекува персоналот од амбасадата во Украина

0
По САД и Велика Британија најави заминување на дел од персоналот во амбасадата и зависни...

Бебе пронајдено во канта за отпадоци на Маурициус

0
Персоналот на аеродромот на африканскиот остров Маурициус пронашол напуштено бебе во канта за ѓубре во тоалетот на авионот. Advertisements...

Родени близнаци кои ќе слават различни родендени

0
Персоналот на болницата во калифорнискиот град Салинас и брачната двојка Фатима Мадригал и Роберт Трухиљо ќе ја паметат новогодишната ноќ по необичен настан...

Хаос на аеродромот во Франкфурт, вработените во штрајк пред Божиќните празници,...

0
Персоналот на аеродромот во Франкфурт стапи во штрајк, поради што во пресрет на божиќните празници...