fbpx

таг: Па

Од денеска па се до 17 август заборавете на се друго...

0
Од денес па се до 17 Август заборавете на се друго и насочете се на шопинг во Рамстор Мол. Garage Sale конечно започна....

Венчиња од вкусно тесто како главна декорација за Велигден – секоја...

0
Велигден се ближи, па решивме не само да размислиме која техника на фарбање јајца да ја избереме, туку и што да месиме. ...

Хансен: Самите сме виновни за овој пораз од Шпанија

0
Данска го загуби полуфиналето против Шпанија, па в недела наместо за злато, ќе се бори за бронзен медал. Големиот фаворит попушти во...

До Водици овие работи никако не смеете да ги правите: Чувајте...

0
Од 7 јануари, па се до Богојавление се некрстените денови, кога по земјата шетаат духови, лоши сили и демони: караконџоли, тарамбаба, гревогазец, ѓаволица,...

ТИ ЗА НАС СИ ШАМПИОН! За Mozzart, Новак Ѓоковиќ е победник...

0
Кога ќе доживееш бројни неправди, па и покрај тоа, успеваш да бидеш најдобар на сите времиња – јасно е од што си создаден....

Червар: На никого нема да му биде лесно со Македонија

0
Овој месец стандардно е резервиран за големо ракометно натпреварување, па така годинава го имаме Европското првенство во Унгарија и Словачка од кое дел...

Редок феномен, иако се близнаци родени се во различна година!

0
Две близначиња се родиле со разлика од 15 минути, па датумот на раѓање им паднал...

Кои диети беа најпребарувани на интернет во 2021 година

0
Од липосукциска, преку медицинска, па сѐ до Дуканова диета. Ова се најчесто пребаруваните диети во 2021 година. Липосукциска диета Липосукциската...

Кој прв ви влезе дома по Нова Година? Само лице со...

0
Постојат разни новогодишни верувања, па покрај црвените парчиња од гардаробата, за кои сите знаат, важно е кој прв ви влегува во домот по...

Реал Мадрид прави тим за да ја покори Европа: Перез состави...

0
Реал Мадрид има успешна полусезона, па „кралевите“ се први во Ла Лига, а изборија и осминафинале во Лигата на шампиони (ЛШ) против ПСЖ....