fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: Патрик

Вакцините реагираат и на новиот вид на ковид-19

0
Главниот британски научен советник Патрик Воленс денеска изјави дека вакцините против ковид-19 се адекватни во генерирање на имунолошки одговор и на новата,...

Вакцината реагира и на новата варијанта на коронавирусот

0
Главниот британски научен советник Патрик Воленс денеска изјави дека вакцините против Ковид-19 се адекватни во генерирање на имунолошки одговор и на новата, пренослива...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави