fbpx

таг: Патрик

Шик: Одлично чувство! Никој не очекуваше да стигнеме до четвртфиналето

0
Чешкиот напаѓач Патрик Шик блескаше по триумфот над Холандија и пласманот во четвртфиналето на Европското првенство. Чесите славеа над фаворизираниот ривал...

ВИДЕО: Алиоски е како дете кое јадело премногу шеќер, но „најлошо“...

0
Патрик Бамфорд учествувше во едно интервју во кое зборуваше за своите играчи, откривајќи интересни работи. Најмалку се...

Вакцините реагираат и на новиот вид на ковид-19

0
Главниот британски научен советник Патрик Воленс денеска изјави дека вакцините против ковид-19 се адекватни во генерирање на имунолошки одговор и на новата,...

Вакцината реагира и на новата варијанта на коронавирусот

0
Главниот британски научен советник Патрик Воленс денеска изјави дека вакцините против Ковид-19 се адекватни во генерирање на имунолошки одговор и на новата, пренослива...