таг: патнички

ФАА приземји 171 патнички авиони „Боинг 737-9 Mакс“ по инцидентот на...

0
Федералната воздухопловна администрација (ФАА) нареди денеска приземјување на околу 171 патнички авиони „Боинг 737-9 Макс“ („Boеing 737-9 Max 9“) низ целиот свет по...

(Видео) Се урна авион во Охајо

0
Мал патнички авион кој може да превезе до десет патници удри во автосалон во Охајо...

САД денеска одбележуваат 21 година од нападите на 11 септември

0
Денеска се навршуваат 21 година од киднапирањето на четири патнички авиони од страна на исламски терористи во САД и најголемите терористички напади во...

Најмалку три лица загинаа во железничка несреќа во Хрватска

0
Најмалку три лица загинаа, а 11 се повредени кога се судрија патнички и товарен воз...

Авион летал со огромна дупка на трупот од Дубаи до Австралија

0
Патнички авион на „Emirates“ летал од Дубаи речиси 14 часа со огромна дупка на трупот пред да слета во Бризбејн, Австралија. Авионот...

(ВИДЕО) Авионска несреќа во Кина: Се запали авион со 113 патници,...

0
Кинески патнички авион утринава се лизна од пистата при полетување во градот Чонгкинг, по што...

(ВИДЕО) Авион се урна во близина на Сан Диего

0
Мал патнички авион, најверојатно „Лирџет 35“, се урна во градот Ел Кахон во областа Сан...

Десетици мртви во пожар на траект во Бангладеш

0
Најмалку 37 лица загинаа во пожар што зафати патнички траект во јужен Бангладеш, пренесе Би-Би-Си. Официјалниот претставник на противпожарната единица,...

Патник заразен со коронавирус починал на летот од Истанбул до Хамбург

0
Екипажот на патнички авион, кој летал од Истанбул за Хамбург, при слетувањето открил дека еден од патниците починал, за кој подоцна се покажало...

Во автобуска несреќа во Турција загинаа 15 луѓе

0
Најмалку 15 луѓе загинале кога се превртел патнички автобус во западниот дел на Турција рано изутринава, пренесуваат...