таг: патници

Хеликоптер на ОН присилно слетал во Сомалија, исламисти ги киднапирале патниците...

0
Сомалиската исламистичка група Ал Шабаб киднапирала патници и екипаж на хеликоптер на Обединетите нации (ОН), потврди висок функционер за Би-Би-Си. Хеликоптерот слетал...

5 НАЈБИЗАРНИ ХОТЕЛИ НА СВЕТОТ: Нема да ви се верува колку...

0
реклама Светските патници имаат големи желби, бидејќи тоа обично не е пожелно. Затоа денес се...

Воз се запали во тунел во Тирол, стотици патници евакуирани

0
Неколку стотини патници мораа да бидат евакуирани од воз кој се запали во...

Познати ce сите екипи во четвртфиналето на Лигата на Шампионите

0
Унгарски Веспрем и дански ГОГ Гудме се последните патници во четвртфиналето во Лигата на шампиони...

Се урна авион со 72 патници во Непал

0
Авион со 72 патници се урна денеска во западен Непал, соопштија властите. Несреќата се...

(Видео) Се урна авион во Охајо

0
Мал патнички авион кој може да превезе до десет патници удри во автосалон во Охајо...

(Видео) Шумски пожар зафати патнички воз во Шпанија, патниците скокале од...

0
Повеќе од 20 патници се здобиле со изгореници откако скокнале од воз кој бил зафатен од шумски пожар во близина на...

Патниците од грчкиот брод кој се запали се евакуираат на островот...

0
Спасените патници и членови на екипажот од траектот што се запали додека пловеше од...

Британија ги менува правилата – „Целосно вакциниран“ не се само две...

0
Британските патници кои немаат примено трета или т.н. „бустер“ доза на вакцина против Ковид-19 наскоро...

Франција ги укинува ограничувањата за патници вакцинирани со вакцините признаени од...

0
Франција ќе ги зајакне ограничувањата на невакцинираните патници од низа земји за да се спротивстави на враќањето на инфекциите со КОВИД-19, истовремено отворајќи...