таг: пати

Хуманост на дело: Цане дарувал крв 75 пати

0
Цане Мирков дарувал крв 75 пати, благодарници за крводарители беа  доделени синоќа во Кавадарци, настанот го реализираше Општинската организација на Црвен крст од...

Украинските сили пресретнаа 358 руски беспилотни летала и заробија 11 војници...

0
Украинските и руските сили се судрија 66 пати на фронтот Таврија на 27 февруари. Во оваа област се заглавени или уништени вкупно 358...

Русите мислат дека светот постојано нешто им должи, па треба и...

0
Дали во Кремљ паметат колку пати САД ги спасувале од глад во последните 120 години? Историските факти се туркаат...

Русите мислат дека светот постојано нешто им должи, па треба и...

0
Дали во Кремљ паметат колку пати САД ги спасувале од глад во последните 120 години? Историските факти се туркаат...

Ако веќе се прејадувате за време на празниците – немојте да...

0
Традиционално, со празниците често пати доаѓа и вишокот килограми што потоа тешко се губат. Порталот „24 часа“ споделува неколку совети за „вкусен а...

Ова се јасни знаци дека користите премногу детергент во вашата машина...

0
реклама Можеби многу пати сте посегнале по алиштата од машината за перење, очекувајќи нешто меко...

Дали знаете како настанал терминот ОК? Се чини дека се започна...

0
реклама Колку пати на ден велите или пишувате ОК? Оваа кратенка е една од најчесто...

Готвачите открија што никогаш не треба да нарачате во ресторан

0
Сигурен сум дека многу пати сте размислувале за позадината на подготовката на храната во вашиот омилен ресторан, а професионалните готвачи решиле да откријат...

Том Круз ќе снима филм во Земјината орбита

0
Откако безброј пати ги испроба личните можности со акробациите на Земјата, Том Круз наскоро оди во орбитата и би можел да стане првиот...

Лути и нервозни сте кога сте гладни – експертите објаснија зошто...

0
Веројатно барем неколку пати сте почувствувале лутина или нервоза поради глад, феномен во кој луѓето стануваат мрзливи и мрзливи кога се гладни. ...