таг: Парламентот

Протест против Орбан заради објавена снимка на негов соработник за примање...

0
Илјадници луѓе протестираа вчера во Будимпешта во близина на Парламентот, барајќи главниот обвинител и премиерот Виктор Орбан да поднесат оставка, откако поранешен владин...

Флорида со закон ги забрани социјалните мрежи за лица под 16...

0
реклама Парламентот на Флорида, под контрола на републиканците, усвои нацрт- закон со кој се забрануваат...

Линии со „кокаин“ на скалите на Парламентот во Тирана

0
Пленарната седница во Парламентот на Албанија уште еднаш почна и заврши со тензии...

Бундестагот одобри 7,6 милијарди евра за Украина

0
Парламентот на Германија го одобри буџетот за 2024 година, во чии рамки ќе бидат доделени 7,6 милијарди евра за воена помош за Украина,...

ЕУ ќе формира Управа за борба против перењето пари и финансирање...

0
Советот на ЕУ и Европскиот парламентот денеска постигнаа привремен договор за формирање нова Управа на Унијата за борба против перењето пари и финансирање...

Данскиот парламент расправа за закон кој го забранува палењето на Куранот

0
Парламентот на Данска денеска ќе расправа за нацрт-законот за забрана на...

Црна Гора избра Влада

0
Парламентот на Црна Гора на 31 октомври рано изутрината, по седницата која траеше...

Сунак под истрага поради евентуален судир на интереси

0
Комесарот за стандарди на Парламентот на Обединетото Кралство отвори истрага против...

Руската Дума ја потврди суспензијата на договорот за нуклеарно оружје

0
Руската Дума, односно Долниот Дом на Парламентот, на 22 февруари, ја потврди суспензијата на учеството на Русија во Договорот со Соединетите...

Мнозинството црногорски пратеници бараат разрешување на Ѓукановиќ

0
Мнозинството пратеници во парламентот на Црна Гора потпишаа предлог за покренување постапка за утврдување дали претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ,...