fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: парламентарните

Во пресрет на изборите бугарските партии ја заоструваат реториката кон Македонија

0
Со приближувањето на парламентарните избори, политичките партии во Бугарија продолжуваат да ги зацврстуваат своите негативни ставови кон Македонија. Министерката за надворешни работи Екатерина...

Радев ги одложува изборите во Бугарија?

0
Бугарскиот претседател Румен Радев настојува да ги одложи парламентарните избори и повика на промена на процедурите за гласање, пренесува агенцијата „Спутник“. Во...

Моментална Температура

Skopje
few clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
20 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави