fbpx
12 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: Парискиот

САД официјално од денеска повторно во Парискиот договор за климата

0
Соединетите држави од денеска и официјално се дел од Парискиот климатски договор. Станува збор за план за...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
30 %
7.2kmh
0 %
нед
9 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави