таг: Париз

Болница во Франција тестира робот кој ќе им помага на постарите...

0
Во болница во Париз се тестираат „социјално асистивни“ роботи како дел од ново фасцинантно истражување. Развиени од шкотскиот тим за вештачка интелигенција...

Француските земјоделци почнаа да ги отстрануваат блокадите околу Париз

0
Француските земјоделци почнаа постепено да ги укинуваат блокадите околу Париз и на други места во земјата, еден ден откако француската Влада понуди мерки...

Француските земјоделци втор ден ги блокираат автопатите околу Париз

0
Француските земјоделци втор ден ги блокираат стратешките патишта околу Париз, а членовите на Конфедерацијата на селаните ги блокираат и влезовите во дистрибутивните центри...

Дејвид Боуви добива улица во Париз

0
реклама Париз в понеделник ќе именува улица по музичката легенда Дејвид Боуви, првиот град...

Сега Икарди е во потполна сопственост на Галатасарај

0
Париз Сен Жермен потврди дека напаѓачот Мауро Икарди ќе му се приклучи на турскиот гигант...

Франција аплицира за домаќин на Зимските олимписки игри во 2030 година

0
Париз и Франција се во центарот на внимание на олимпиското движење по Летните Олимписки Игри...

Леонардо: Мбапе мора да замине, нема лидерски способности

0
Поранешниот спортски директор на Париз Сен Жермен, Леонардо, истакна дека Килијан Мбапе мора да си...

Реконструкција, на листата за продажба се најдоа 12 фудбалери

0
Париз Сен Жермен, под новиот тренер Луис Енрике ќе прави целосна реконструкција на тимот. Прашање...

Претрес во домот на претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи

0
Домот на претседателот на Париз Сен Жермен, Насер Ал-Хелаифи, бил претресен во средата навечер поради наводи за киднапирање и тортура во Катар на...

Грабежи, пожари и насилство на протестите во Франција

0
Трета ноќ по ред во Париз продолжија жестоките судири меѓу полицијата и демонстрантите,...