таг: Париз

Протести во Франција: Илјадници на улиците поради зголемени трошоци за живот

0
Илјадници луѓе излегоа на улиците на Париз, главниот град на Франција, во знак на протест поради трошоците за живот во земјата...

Песков: Франција е непријателска земја за Русија

0
Запрашан да ги коментира односите меѓу Москва и Париз, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска...

Игралиштето во Версај се отвора за посетители

0
 Близу Версајската палата во Париз се отвора целосно реновираното и досега неправедно запуштено Игралиште (Сала за рекреација, Salle du Jeu de Paume), просторијата во...

ВИДЕО: Ајфеловата кула „порасна“ за 6 метри

0
Познатата Алфелова кула во Париз од вчера е висока 330 метри, бидејќи над неа е поставена шестметарска радио антена. Неколку случајни минувачи...

Меси еден од четворицата фудбалери на ПСЖ позитивни на ковид

0
Лионел Меси е еден од четворицата фудбалери на Париз Сент-Жермен (ПСЖ) кои се позитивни на коронавирусот пред...

По Париз, и Брисел го забрани „Конвојот на слободата“ за да...

0
„Конвојот на слободата“, кој е планирано утре да пристигне во Париз, по урнекот на канадското...

Планови за величествено отворање на ЛОИ во Париз со 200 бродови...

0
Организацискиот комитет на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз 2024 го усвои проектот за церемонијата на свеченото отворање, која за прв пат во...

Сите од ПСЖ освен Мауро пристигнаа на забавата на Меси: Аргентинците...

0
Лионел Меси синоќа организираше забава во Париз по освојувањето на седмата Златна топка. Аргентинецот реши да приреди повеќечасовна забава во еден париски...

Почнува Парискиот форум за мир

0
Денеска во Париз почнува Форумот за мир, на кој ќе учествуваат многубројни лидери на меѓународни...

ПСЖ побара од Лига 1 специјална дозвола за нов број на...

0
Лионел Меси пристигна во Париз и тие веќе го претставија во ПСЖ како нивно големо засилување. Меси ќе потпише договор до...