таг: Палатата

„Сејачот“ на Ван Гог полеан со зеленчукова супа во Рим

0
Во Палатата Бонапарта во Рим, активисти за борба против климатските промени истурија супа од зеленчук врз сликата на Винсент Ван Гог...

Започнаа преговорите Русија-Украина – засилени безбедносните мерки во Истанбул

0
Руската и украинската делегација и Ердоган пристигнаа на разговор во палатата Долмабахче во Истанбул. ...

Во неа биле политичари од цел свет: Оваа палата привлекува голем...

0
Палатата „Меј-Линг“ на врвот на ридот Сијаохонг во источен Нанјинг во Кина привлекува голем број туристи… Станува збор за куќа на поранешниот кинескиот...