fbpx
17 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: Пакистанскиот

Врховниот суд на Пакистан го ослободи осудениот за убиството на новинарот...

0
Пакистанскиот Врховен суд денеска наложи ослободување од затвор на терористот Ахмед Омар Саид Шеик, кој во 2002 година беше осуден за киднапирање и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
25 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави