fbpx

таг: пад

Првпат во 18 години – опаѓа активноста на Фејсбук

0
Гигантот Фејсбук забележа пад на дневната активност на своите корисници, по првпат во неговата 18-годишна историја, јави Би-Би-Си. Според Мета Нетворкс (Meta...

Словенија размислува да воведе партиципација при хоспитализација на невакцинирани лица

0
Во Словенија, која деновиве бележи пад на епидемиолошките трендови во пандемијата, размислуваат за еден вид парична казна за оние кои не...

Вардар го забележа вториот пораз во ЛШ

0
Главниот пад во играта се случи на крајот од второто полувреме почнувајќи од 26. минута до кога се играше изедначено. Тогаш Дибиров, кој...

Американската пчела исчезнува

0
Неверојатен пад на популацијата на тн. американски пчели е забележан последниве две десетлетија. Губењето на живеалиштето, болестите и пестицидите се главни причини за...

Се урна мал авион во Русија, загинаа две лица

0
Две лица загинаа при пад на мал авион во близина на селото Каљинка, во регионот Хабаровск, во Русија. Претходно, регионалниот оддел на...

Анкета: Паѓа поддршката за Бајден меѓу неговите сопартијци

0
Пад е регистриран на поддршката за американскиот претседател Џо Бајден од април досега, главно од сопартијци – членови на Демократската партија, додека неговата...

СЗО – Недостаток на ковид тестирања во Индија

0
Индија денеска забележа пад на нови случаи на инфекција со коронавирус, иако дневниот биланс на смртни случаи...

Индија: Опаѓа бројот на новозаразени со коронавирус, но смртноста и натаму...

0
Индија денеска регистрира нов пад на новозаразени случаи со коронавирус, иако дневниот биланс на смртност и натаму е над 4.000, а експертите предупредуваат...

Три годишно дете падна од петти кат: Не плачеше, чудо е...

0
Пад на 3-годишно дете од петти кат во зграда, снимила надзорна камера во Њујорк во понеделникот. Видеото прво го прикажува движењето на...

СЗО: Морален пад при дистрибуцијата на вакцините, принципот „прво за мене“...

0
Светот е на работ на катастрофален морален пад на дистрибуцијата на вакцини за „ковид-19“, изјави денеска генералниот...