fbpx

таг: „пагани”

На Стоунхенџ 6.000 луѓе го дочекаа изгрејсонцето на јунската долгоденица

0
Илјадници „друиди”, „пагани” и „нововремци” (NewAgeists), на славниот британски Стоунхенџ ја дочекаа летната долгоденица, односно најдолгиот ден во годината на северната Земјина хемисфера....