fbpx

таг: оштетени

Силен земјотрес ја погоди Кина, има и жртви

0
Најмалку четири лица загинаа, а две куќи се оштетени во земјотрес што ја погоди југозападна...

Светска банка: Штетата од руската инвазија на Украина достигнува 60 милијарди...

0
Реновирањето на сите згради и инфраструктура оштетени во Украина за време на војната со Русија...

Оштетените штедачи од Еуростандард очекуваат исправна одлука на Уставниот суд

0
Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка очекуваат носење исправна одлука од Уставниот суд во среда кога...