fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: очекува

Една реклама од 30 секунди за време на доделувањето на Оскарите...

0
Доделувањето на Оскарите не очекува на 25 април…. За еден месец не очекува најновото доделување на Оскарите, а како...

Еурофарм Пелистер ослабен за дуелот со германскиот гигант, без Хандави

0
Иако го очекува супер предизвик вечерва, сепак Еурофарм Пелистер ќе биде ослабен против германскиот ракометен гигант Магдебург....

Германија добива уште 10 милиони вакцини

0
Германија очекува да добие 10 милиони дози вакцини против Ковид-19 до крајот на следната недела, и со тоа значително ќе се зголеми бројот...

Мишевски: Реално нема со што да нè изненади Нексе!

0
Вардар 1961 утре го очекува нов натпревар од СЕХА Газпром лигата, од 20.15 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе...

Семејството даде зелено светло, наскоро документарец за Шумахер

0
Светот со нетрпение ги очекува ексклузивните видеа од домот на Михаел Шумахер. Седумкратниот Ф1 шампион, Михаел Шумахер доживеа стравична несреќа...

Песков: Путин ќе возврати реципрочно ако новата администрација во САД е...

0
Sergey Bobylev/TASS Русија очекува дека Москва и Вашингтон ќе успеат да воспостават дијалог и ако...

Конте жртва на измама, олеснет за 30 милиони евра

0
Иако Интер денеска го очекува дерби пресметка со Рома во Серија А, мислите на трененерот Антонио Конте ќе бидат на „друго место“. ...

Во Италија вакцинацијата против Ковид-19 ќе почне меѓу Божиќ и Нова...

0
Италија очекува да почне со вакцинација против Ковид-19 меѓу Божиќ и Нова година, изјави денеска неименуван извор од италијанската Влада. Земјата треба...

Умерено облачно време магла по котлините

0
Во Македонија денеска се очекува умерено облачно време, со слаб ветер од јужен правец. По котлините претпладне ќе има појава...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави