fbpx

таг: оцет

Како да не ви замаглува огледалото во бањата?

0
Домаќинките обично посегнуваат по оцет и пена за бричење. Но, детергентот за миење садови го има истиот ефект, но исто така и суровиот...

Направете си домашен јаболков оцет

0
Домашниот јаболков оцет е природен производ кој лесно се прави, а има неверојатни лековити и хранливи својства. Може да се  користи за...

Јаболков оцет – ги намалува проблемите со кожата и ги уништува...

0
Јаболковиот оцет е популарна состојка која речиси сите ја имаме во својот дом. Луѓето ја користат со векови во кујната, но и алтернативната...