fbpx

таг: Охрид

Се истражува инцидентот на ,,Комитите,, во Охрид

0
Натпреварот меѓу Охрид и Вардар заврши без погодоци, но имаше и еден голем инцидент на трибините на...

Охридската болница повторно полна со ковид пациенти

0
Болницата во Охрид полнa со ковид пациенти. Значително зголемен е бројот и на амбулантни прегледи. Моментално 43 пациенти со корона се хоспитализирани, поголемиот...

Кривична пријава за двајца охриѓани кои наместо во самоизолација присуствувале на...

0
СВР Охрид поднесе кривична пријава за двајца охриѓани кои што наместо во самоизолација, присуствувале на...

Охрид тврд орев за Еурофарм Пелистер

0
Актуелниот македонски вицепрвак Еурофарм Пелистер одигра тежок меч со Охрид, но успеа да си замине со цел плен (25-27) од СРЦ „Билјанини Извори“...

Волонтерите на Црвен Крст избркани од салата „Билјанини извори“ каде се...

0
Црвениот Крст од Охрид информира дека утринава нивните волонтери кои биле претходно повикани да помагаат во процесот на вакцинација кој започна денес во...

Кои општини се жаришта на коронавирус?

0
Прилеп, Кавадарци, Охрид, Куманово и Неготино, се топ 5 општини во Македонија каде бројот на активни случаие над 300. Прилеп, Кавадарци и...