fbpx

таг: официјалната

Петков се заблагодари на Македонија што го откри сторителот на подметнатиот...

0
Премиерот на Бугарија Кирил Петков на официјалната Фејсбук страница на бугарската влада го поздрави откривањето...

Инфлацијата во Турција скокна на 70 проценти

0
Официјалната инфлација во Турција изнесувала 70 отсто во април, покажуваат последните податоци, што...

Ажурирана листата на симптоми на Ковид-19, има девет нови

0
Официјалната листа на симптоми на ковид-19 е проширена и сега вклучува девет нови знаци на зараза со коронавирусот Британската Агенција за здравствена...

Петков: Ја славиме годишнината од раѓањето на бугарскиот револуционер, Гоце Делчев

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков на официјалната страница на Фејсбук на Владата на Бугарија објави текст...

Милевски: Мечот со Исланд дополнително не мотивира

0
Во пресрет на натпреварот, на официјалната прес-конференција пред дуелот зборуваше селекторот Благоја Милевски. „Не би рекол дека Исланд е најтежок натпревар. ...

Ристовски: Судбината е во наши раце.

0
На официјалната прес-конференција, покрај селекторот Милевски на македонската јавност се обрати и капитенот Стефан Ристовски. „Секој натпревар си носи посебна приказна....

Милевски: Не се откажуваме од баражот за Светското првенство

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски вечерва на официјалната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар против Ерменија ги сподели своите очекувања за...

Совети од њујоршки архитект: Како да уредите стан помал од 40...

0
По официјалната дозвола за изградба на станови помали од 37 квадратни метри во Њујорк, американците го прифатиле фактот дека таквиот простор за...

Од вирусот Западен Нил, кој беше кобен за Мира Фурлан, само...

0
Иако официјалната причина за смртта на познатата актерка Мира Фурлан сè уште не е соопштена, хрватските медиуми пренесуваат дека добиле информација од...

Недостасува неговиот глас: Слушнете ја необјавената „Божиќна песна“ на Влатко Илиевски...

0
Вчера премиерно на официјалната страница на прерано починатата рок-ѕвезда Влатко Илиевски беше пуштена досега необјавената „Божиќна песна“ во изведба на Влатко и хорот...