fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: официјалната

Совети од њујоршки архитект: Како да уредите стан помал од 40...

0
По официјалната дозвола за изградба на станови помали од 37 квадратни метри во Њујорк, американците го прифатиле фактот дека таквиот простор за...

Од вирусот Западен Нил, кој беше кобен за Мира Фурлан, само...

0
Иако официјалната причина за смртта на познатата актерка Мира Фурлан сè уште не е соопштена, хрватските медиуми пренесуваат дека добиле информација од...

Недостасува неговиот глас: Слушнете ја необјавената „Божиќна песна“ на Влатко Илиевски...

0
Вчера премиерно на официјалната страница на прерано починатата рок-ѕвезда Влатко Илиевски беше пуштена досега необјавената „Божиќна песна“ во изведба на Влатко и хорот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави