таг: офанзивни

Блинкен: САД не се дел од никакви офанзивни операции

0
Соединетите Држави не биле вклучени во никакви офанзивни операции, изјави државниот секретар Антони Блинкен, откако американски официјален претставник изјави за Си-Ен-Ен дека Израел...