fbpx

таг: отфрли

Макрон не ја прифати оставката на премиерката Елизабет Борн

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ја отфрли оставката на премиерката Елизабет Борн, соопшти утринава Елисејската палата,...

Русија – За можен нуклеарен напад се одлучува според руската воена...

0
Запрашан дали Русија ќе отфрли превентивен тактички нуклеарен напад врз Украина, рускиот заменик министер за...

Русија ги отфрли обвинувањата за убиствата на цивилите во Буча

0
Руското Министерство за одбрана се обиде да ги отфрли обвинувањата за наводни убиства на цивили...

Шолц: Германија нема да ги бојкотира руските енергенси

0
ерманскиот канцелар, Олаф Шолц, уште еднаш ги отфрли повиците Германија да ги бојкотира руските енергенси...

Украина го игнорира крајниот рок на Москва за предавање во опколениот...

0
Украина го отфрли барањето на Русија да го предаде опколениот град Мариупол и да се...

Русија ја отфрли пресудата на Судот на ОН за запирање на...

0
Кремљ ја отфрли пресудата на највисокиот суд на Обединетите нации да го прекине нападот врз...

Блинкен ги отфрла повиците за превентивни санкции за Русија поради Украина

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ги отфрли повиците за превентивни санкции против Русија, велејќи дека...

„Тајмс“: Таен план за мигрантски камп во Албанија; Еди Рама негира

0
Албанскиот премиер Еди Рама ги отфрли наводите изнесени во електронското издание на британскиот весник, „Тајмс“,...

Легализација на канабис во Европа: Кој е за, а кој против?

0
Шпанскиот парламент го отфрли законот со кој се предлага легализација на канабисот за рекреативни цели. Во Германија оваа тема се почесто...

Турција ги отфрла критиките на ОН за Кипар

0
Турција во петокот ја отфрли осудата на Советот за безбедност на ОН за турската поддршка за поделба на Кипар и нејзините планови за...