fbpx

таг: отстрел

Поради птичји грип на две фарми во Долна Саксонија: Германија нареди...

0
Германските власти наредија отстрел на околу 62.000 мисирки и патки, откако беа потврдени случаи на птичји грип на две фарми во земјата....