fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: отсто

Халкидики: Хотелиерите подготвени на туристите да им платат 50 отсто од...

0
Намерата 50 отсто од трошоците за ПЦР тестовите за туристите чија дестинација е Халкидики да бидат покриени од членовите на Сојузот на хотелиери...

Мнозинството Французи сè уште против интеграцијата на Балканот во ЕУ

0
ФОТО: Спутник Нова студија открива дека 59 отсто од Французите не гледаат со наклонетост кон...

Поголемиот дел од Американците бараат Трамп итно да биде сменет

0
Дури 57 отсто Американци сметаат дека претседателот Доналд Трамп треба да биде сменет веднаш, по протестите оваа недела, кои се претворија...

Синдром на полицистични јајници – најчесто хормонално нарушување кај жените  

0
Окoлу 10 отсто од жените во репордуктивниот период страдаат од полицистичен оваријален синдромод, а во последните 10 години процентот рапидно се зголемува,...

Во САД се зголемуваат намерите за вакцинација против ковид-19, Французите се...

0
Само четириесет отсто од Французите сакаат да се вакцинираат против ковид-19, покажува истражувањето објавено денес, а кое има најниска стапка за...

Мутираната корона е 70 отсто поопасна, а сега ги напаѓа и...

0
Мутираниот сој на короната е 70 отсто поопасен и позаразен, многу повеќе ги напаѓа децата од досегашната корона, на која најмладите беа и...

Биолошко оружје, Кина, Бил Гејтс…

0
Осумдесет отсто од луѓето на Западниот Балкан веруваат, макар и делумно, во некоја од конспирациите во врска со коронавирусот, покажува испитувањето на јавното...

Швеѓаните помалку од 10 отсто од паричните трансакции ги вршат во...

0
Швеѓаните помалку од 10 отсто од паричните трансакции ги вршат во готовина и размислуваат за замена на круната со дигитална...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави