fbpx

таг: отсто

За 65,8 отсто е зголемен бројот на заразени со ковид-19 во...

0
За 65,8 отсто е зголемен бројот на заразени со ковид-19 во однос на минатата недела, но хоспитализирани се само 10 пациенти, велат од...

Алармантно: За 30 отсто е зголемен бројот на заболени од рак...

0
За 30 отсто е зголемен бројот на заболени од рак во Македонија во последната година, изјави директорот на Клиниката за онкологија. За разлика...

Инфлацијата во Турција скокна на 70 проценти

0
Официјалната инфлација во Турција изнесувала 70 отсто во април, покажуваат последните податоци, што...

Пекинг сака да го избегне шангајското сценарио- затворени метро и автобуски...

0
Пекинг затвори 40 станици на метрото или десет отсто од градската подземна сообраќајна мрежа, како...

Глобално затоплување: Дури ни кактусите не можат да ја поднесат жештината

0
Како што се засилува глобалното затоплување, 60 отсто од видовите кактуси ќе се затекнат во помалку гостопримливи клими во наредните децении....

Во 2020 година само 63 отсто од децата првимиле прва доза...

0
Во 2020 години само 63 отсто од децата во Македонија примиле прва доза од вакцината МРП и 68,5 отсто ја примиле втората доза....

Се намалува бројот на заразени, доминантен е сојот на омикрон „стелт“

0
Намалување од 5,4 отсто на дијагностицирани и од 45,5 отсто на починати од КОВИД-19 имало од 28 март до 3 април споредено со...

Цената на нафтата повторно надмина 100 долари

0
Цената на нафтата утрово бележи нов пораст од 2,33 отсто. Advertisements ...

Ако војната продолжи, 90 отсто од украинското население ќе се соочи...

0
Доколку војната во Украина да се продлабочи, околу 90 отсто од украинското население би можело...

Кај ковид-позитивните во Македонија доминира подваријантата „стелт“ – дури 63 отсто...

0
Вкупно 63 отсто од испитаните примероци во Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) на Македонија биле позитивни на ...