fbpx

таг: отпорот

Руските сили продолжија со нападите врз фабриката за челик во Мариупол

0
Последното упориште на отпорот во Мариупол, фабриката за челик Азовстал, веќе е нападната од руските сили, откако и последните засолнати во...

ВИДЕО / Барселона реми со Галата на Камп Ноу, голеада во...

0
Барселона не успеа да го скрши отпорот на Галатасарај на Камп Ноу, во првата пресметка 1/8 финалето...

Мојс: Не заслуживме пораз на Олд Трафорд

0
Цели 90 минути „црвените ѓаволи“ не можеа да го скршат отпорот на гостите, па тоа мораа да го направат во 93. минута, по...

Орбан распиша референдум, постави неколку прашања и ги повика Унгарците да...

0
Референдумот треба да се одржи како дел од отпорот по притисокот на Европската унија – Унгарија да...