fbpx

таг: откривање

Научниците зачудени: Откриен живот под мраз дебел 900 метри на Антарктикот

0
Биолозите велат дека случајното откривање на морски живот на карпа под мразот на Антарктикот го доведува до прашање нашето досегашно разбирање за...