fbpx

таг: откажува

ПСЖ купува дефанзивец од Лајпциг

0
Францускиот првак ПСЖ не се откажува од намерата да доведе уште едно квалитетно засилување во одбраната. Сепак,...

Двејн Џонсон веќе не го поддржува Џо Роган

0
 Глумецот Двејн Џонсон се откажува од својата јавна поддршка за водителот Џо Роган по сознанието дека овој го повеќепати го користел називот „нигер“,...

И покрај реакциите Косово нема да ги ублажи мерките против Ковид...

0
Косово не се откажува од рестрикциите на прекуграничното движење како мерка против ковид. На третиот ден од одлуката секое влегување на...

Села не се откажува од измените на Законот за државјанство

0
Села не се откажува од измените на Законот за државјанство Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, настојува да добие поддршка...