fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: откаже

Швајцарија би можела да ги откаже нарачаните 5,3 милиони вакцини од...

0
Швајцарија може да се откаже од нарачаната вакцина АстраЗенека, но раскинувањето на договорот со таа британско-шведска компанија во моментов не е опција, иако...

Турција: Не се откажуваме од С-400!

0
Турција нема да се откаже од рускиот одбранбен систем С-400, поради што САД веќе воведоа санкции против...

Чавушоглу во стилот „џабе везете“: Нема да се откажеме од набавка...

0
Турција нема да се откаже од набавка на руски ракетни одбранбени системи С-400 и ќе преземе реципрочни чекори, откако ќе ги...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави