fbpx

таг: откаже

„Бритиш ервејс” откажува уште десетина илјади летови на блиски дестинации

0
Авиокомпанијата „Бритиш ервејс” соопшти дека ќе откаже уште 10.300 летови до блиските дестинации од распоредот...

Фон Дер Лајен: Путин треба да ја плати цената за бруталната...

0
Европската Унија целосно ќе се откаже од руската сурова нафта и рафинирани производи до крајот на годината, изјави претседателката на Европската...

Бугарија: Нема конечна одлука за прекин на рускиот гас

0
Бугарија засега нема донесено одлука дали целосно ќе се откаже рускиот гас, откако пред два дена бугарските власти најaвија дека договорот...

Владата ветува дека ќе истрае во намерата да го донесе Законот...

0
Владата нема да се откаже од намерата за продажба на државно земјоделско земјиште. Иако на Електронскиот регистер на прописи осамнаа голем број забелешки...

Швајцарија би можела да ги откаже нарачаните 5,3 милиони вакцини од...

0
Швајцарија може да се откаже од нарачаната вакцина АстраЗенека, но раскинувањето на договорот со таа британско-шведска компанија во моментов не е опција, иако...

Турција: Не се откажуваме од С-400!

0
Турција нема да се откаже од рускиот одбранбен систем С-400, поради што САД веќе воведоа санкции против...

Чавушоглу во стилот „џабе везете“: Нема да се откажеме од набавка...

0
Турција нема да се откаже од набавка на руски ракетни одбранбени системи С-400 и ќе преземе реципрочни чекори, откако ќе ги...