fbpx

таг: откажа

Маск се откажа од купување на Твитер за 44 милијарди долари

0
Илон Маск се откажа од купување на Твитер за 44 милијарди долари. Милјардерот тврди дека не бил исполнет договорот, и затоа пропаѓа оваа...

Нетфликс го откажа филмот на Меган Маркл

0
Нетфликс го откажа анимираниот филм на Меган Маркл „Бисер“. Ова е нов удар за Меган и нејзината продукциска куќа „Archewell“ која е основана...

Касилас ја замени Карбонеро со шпанска инфлуесерка

0
Медиумите во Шпанија известуваат дека Икер Касилјас конечно се откажа од бракот со Сара Карбонеро. Поранешниот голман...

Ковид проблеми за Црна Гора пред ЕП

0
Ракометниот сојуз на Црна Гора го откажа настапот на националниот тим, на турнирот во Винтертур, Швајцарија. Овој турнир на Црногорците требаше да...

СЕГА Е СЛУЖБЕНО: Турција се повлече од Истанбулската конвенција

0
Турција денеска официјално се откажа од меѓународниот договор насочен кон борба против насилството врз жените, т.н. Истанбулската конвенција, што е одлука на претседателот...

ПСЖ убеден: Лионел Меси ќе биде наш

0
Пари Сен-Жермен не се откажа од намерата да потпише договор со напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. Парижаните го...

Илон Маск си даде нова интересна титула – „Технокрал на Тесла“

0
Илон Маск се „откажа“ од функцијата главен извршен директор на „Tesla“ и стана „Техно крал“ – „Technoking of Tesla“. Имено,...

Фотографија на Сека Алексиќ од тинејџерските денови: Модерна уште од мала!

0
Откако го откажа својот настап, Сека Алексиќ се подготвува да ја дочека Новата година дома со своето семејство, што ја прави многу...

ВИДЕО: Освен што е одлична актерка, Камерон Диаз има и други...

0
Иако се откажа од актерството, појавувањата на црвениот тепих и раскошните забави и светот во Холивуд буквално го остави во минатото, Камерон Диаз...