fbpx

таг: откажани

Откажани повеќе од 1 400 лета поради зимска бура во североисточниот...

0
Повеќе од 1 400 лета во Соединетите Американски Држави беа откажани во неделата откако еден...

Во Денвер откажани 2.000 летови поради снежна бура

0
Околу 2.000 летови се откажани викендов на меѓународниот аеродром во Денвер, поради големата снежна бура што го погоди регионот. Националната метеоролошка служба...