fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: оти

Апсорпцијата на витамин Д преку сонцето за време на пандемијата е...

0
Бројни научни истражувања потврдуваат оти Сонцето е главниот предуслов за лачење витамин Д во организмот, а скоро половина од светското население има недоволно,...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави