таг: Осум

Напаѓачот од Хамбург е мртов – бил поранешен член на Јеховините...

0
Полицијата во Хамбург утрово соопшти дека вкупно осум лица се мртви по синоќешниот вооружен напад во храм на Јеховините сведоци во...

МААЕ: Нуклеарката Запорожје добива „суштинска енергија“ од дизел генератори

0
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека осум од 20-те...

Затрупани луѓе и урнати згради, најмалку осум повредени во новиот земјотрес...

0
Најмалку осум лица се повредени во земјотресот што вечерва ја погоди турската провинција Хатај, потврди турскиот потпретседател Фуат Октај, јави агенцијата...

Осум пациенти со цистична фиброза ќе го добијат лекот „трикафта“, стремежот...

0
Осум пациенти со цистична фиброза ќе го добијат лекот „трикафта“, стремежот е да се набави лек за 30 пациенти до крајот на годината,...

Осум ракети истрелани врз турска база во Ирак

0
Неидентификувани напаѓачи истрелаа осум ракети врз турска воена база во северен Ирак во средата, од...

Осум лица, меѓу нив пет деца, пронајдени со прострелни рани во...

0
Осум лица, меѓу кои пет деца, сите членови на исто семејство, се пронајдени мртви со...

Светската популација надмина осум милијарди луѓе

0
Светската популација денеска надмина осум милијарди луѓе, соопштија Обединетите нации, предупредувајќи дека регионите кои веќе се соочуваат со недостиг на ресурси поради климатските...

Продолжуваат руските напади врз цивилни цели во Украина

0
Најмалку седум лица загинаа, а осум се ранети во руски напад на преполн пазар во градот Авдиивка, изјави гувернерот на Доњецк....

Украина си врати 8.000 км2, но САД се внимателни за пресвртот

0
Околу осум илјади квадратни километри територија е ослободена од почетокот на украинската контраофанзива, информираат властите во Киев. Најголем напредок изминативе денови...

Позната екипата на верзијата на Бартон на Семејството Адамс: Славната актерка...

0
Серијата ќе има осум епизоди. Легендарното „Семејство Адамс“ низ годините се прикажуваше во најразлични варијанти и со различни улоги. Така...