fbpx
4 C
Skopje
сабота, март 6, 2021

таг: осуди

Четири месеци затвор поради кашлање пред полицајци во Данска

0
Данскиот Врховен суд осуди маж на четири месеци затвор поради кашлање пред двајца полицајци и извикување „корона“ за време на рутинска контрола во...

Се искашлал пред полицајци и извикал „корона“, а бил негативен- го...

0
Данскиот Врховен суд осуди маж на четири месеци затвор поради кашлање пред двајца полицајци и извикување „корона“ за време на рутинска контрола во...

Меѓународната заедница го осуди воениот удар во Мјанмар

0
Меѓународната заедница го осуди воениот удар во Мјанмар, откако тамошната армија прогласи вонредна состојба рано утрово, a потоа ги уапси владините претставници...

Затворски казни за демократски активисти кои се обидоа да избегаат од...

0
Кинескиот суд денеска осуди 10 продемократски активисти и демонстранти кои се обидоа да побегнат од Хонг Конг на затворски казни од седум месеци...

Доживотна казна за уште 92 лица во Турција поради обидот за...

0
Турскиот суд денеска осуди 92 обвинети, вклучително и висок воен персонал, на доживотен затвор за учество во неуспешниот обид за државен удар во...

Русија со пресуда за шпионажа во корист на Молдавија: Карина Цуркан...

0
Русија ја осуди поранешната членка на одборот на државната енергетска холдинг компанија „Интер РАО”, Карина Цуркан на 15 години затвор, откако...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави