fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: осуден

Доживотен затвор за терористот Ајуб Ел Казани за нападот во брзиот...

0
Ајуб Ел Казани вечерва е осуден на доживотен затвор од специјалниот кривичен суд на Париз за неуспешниот напад во возот Амстердам-Париз во...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави