fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: остеопорозата

Жените се поподложни на остеопороза, зошто?

0
Кај жените остеопорозата е сè почеста поради губење на половите хормони (естроген и прогестерон), кои ги лачат овариумите. Остеопорозата претставува...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави