fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: останале

УЈП засега нема да ги блокира фирмите кои не исплатиле плата...

0
Близу осум илјади вработени останале без февруарските плати поради заглавениот петти пакет во Собранието. Од УЈП велат...

Повеќе од 18 000 луѓе останале без работа за време на...

0
Над 18 илјади лица останале без работа поради кризата предизвикна од Ковид-19. Половина од нив успеале да ја искористат државната парична помош за...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави